Menu wyrobu

JAAR Poznaň

Nie zalogowany. Ilość odwiedzin: 180734. Ilość gości online: 1.

Na stronie tej chcemy przedstawić różnice między produktami oryginalnymi, a podrabianymi. Strona lewa prezentuje produkty podrobione, a prawa oryginalne.

Oryginalny trzymak wykonany jest ze specjalnej, niereagującej z sokami występującymi w warzywach i owocach stali. Odstępy między równo zaostrzonymi igłami są takie same. W produkcie podrobionym igły są nierównej grubości, wykonane z nieodpowiedniego metalu, słabo osadzone w rękojeści, źle zaostrzone.

Oryginalny młynek wyposażony jest w trzy wymienne tarcze tnące i blokadę tarczy. W podróbce niedokładność odlewu poszczególnych elementów i brak blokady tarczy powoduje całkowitą nieskuteczność działania. Produkt oryginalny sprzedawany jest w widocznym na zdjęciu opakowaniu.

Oryginalna samoobrotowa ubijaczka wykonana jest z bardzo trwałego tworzywa. Rozbieralna, co jest niezbędne do jej umycia. Wymienna końcówka ubijająca z metalową spiralą nigdy nie ulegnie uszkodzeniu. W podróbce słabe elementy systemu obrotu ulegają szybkiemu zniszczeniu. Plastikowa końcówka jest bardzo nietrwała. Ponadto urządzenie to jest nierozbieralne, a więc dokładne umycie jest niemożliwe.

Oryginalne foremki mają zęby zaciskające ciasto wykonane pod odpowiednim kątem, dzięki czemu nie dochodzi do rozerwania pieroga w momencie zamykania formy.

Oryginalne spinki do obrusów są wykonane ze specjalnego tworzywa pozwalającego na wielokrotne rozginanie. Ponadto można je zastosować do każdej grubości stołów. Produkt podrabiany po kilku rozgięciach ulegnie złamaniu.

Do wyprodukowania oryginalnego siekacza użyto specjalnego, wyjątkowo mocnego tworzywa mogącego mieć kontakt z surowym mięsem, a także wysokiej jakości stali nożowej. Produkt jest rozbieralny w bardzo łatwy, nie wymagający narzędzi sposób. Zajmuje mało miejsca w szufladzie. Wyrobu podrobionego nie da się rozebrać bez użycia narzędzi, użyte tworzywo pochodzi z recyklingu, niskiej jakości stal powoduje łamanie się noży tnących przy natrafieniu na twardą przeszkodę (np. odłamek kości).

Oryginalny dziadek do orzechów został odlany ze specjalnego stopu, dzięki czemu nawet przy dużej sile zgniotu nie dochodzi do pęknięcia rękojeści lub wyrwania zawiasów. Posiada dodatkowy element w postaci małej komory (u nasady rękojeści) do zgniatania małych orzechów laskowych, pistacji, etc. Cech tych nie posiada wyrób podrobiony, którego najczęstszą wadą jest pękanie rękojeści lub komory w przypadku użycia większej siły.

Oryginalny nóż do karbowania warzyw wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Produkty podrobione są wykonane ze zwykłej stali, cynowanej lub aluminium.

Miseczka oryginalnej melonówki jest indywidualnie ostrzona, a cienki łącznik z rękojeścią pozwala na pełne zagłębienie miseczki w owocu lub warzywie. W produkcie podrabianym miseczka jest wytłoczona i nieostra, a szeroki łącznik nie pozwala na pełne jej zagłębienie.